browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Univerzita Yale

Posted by on 06/08/2013

Úterý, 6.8.
Když už jsme nedávno navštívili věhlasnou univerzitu Harvard, proč se nepodívat na neméně slavnou vzdělávací instituci, když byla od nás nedaleko.
Sídlí opět v centru města, tentokrát však o poznání menšího než byl Boston. New Haven byl od našeho posledního kempu vzdálen asi 60 mil. Z města opět sála historie a tak jako celá tato severovýchodní oblast Spojených států působilo dojmem, že se stavitelé ještě snažili napodobit evropskou historickou architekturu (než přišli na to, že je rychlejší postavit stopatrovou prosklenou kostku).


Parkovat se dalo přímo v centru a pěší dostupnost univerzity tak byla pohodlná. Opět se jednalo o městečko ve městě, jednotlivé katedry ale byly více rozprostřeny po centru města a procházet mezi nimi neznamenalo být po celou dobu na univerzitní půdě. Zastavili jsme se v knihovně v socialisticky futuristické architektuře, kde byla přehlídka vývoje knihtisku včetně výstavy dvou z jednadvaceti celosvětově dochovaných výtisků Guttenbergovi bible.
Tak jak se krátí náš pobyt v USA, rozpadá se postupně naše vybavení. Krom stanu, který je už ze všech stran včetně střechy obehnán lepící páskou (historie oprav stanu sahá až do Sewardu), rozpadla se také nafukovací postel, která místo toho, aby vzduch udržovala, vypouští jej skrytými trhlinami ven. Nákup postele (Air Bed) se řadí mezi jedny z nejnevýhodnějších investic naší cesty. Místo abychom si koupili značkovou kvalitu dole v USA za dobrou cenu v jednom z velkých supermarketů, koupili jsme ji na Aljašce v Sewardu, v malém obchodě s rybářskými potřebami, kdy byla sice nejlevnější ze všech postelí v nabídce, ale zároveň pořád dražší, než kdybychom si koupili třeba značkovou někde v New Yorku.
Večer proběhlo poslední grilování a bylo tak zakončením naší grilovací sezóny.

Univerzita Yale
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.