browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Sranda v Universal Studios Theme Park

Posted by on 18/07/2013

Vzhledem k tomu, že jsme přes půlku dne zabili hledáním nového ubytování, přemýšleli jsme jak nejlépe zužitkovat den následující – pondělí. Mohli jsme sednout do auta a projet si jednotlivá zajímavá místa ve městě, volba však nakonec padla na něco úplně jiného – návštěvu obrovského zábavního parku fimového studia Universal. A byla to hodně dobrá volba :) Ostatní studia ve městě sice také nabízejí své atrakce, ale Universal měl nabídku největší. Lístky jsme rezervovaly přes internet ještě v neděli a v pondělí dopoledne, po vykoupání se v ledovém oceánu, vyjeli jsme najít vstup do parku…

Vstupenky byly na výběr prakticky dvoje. Základní, která zahrnovala veškeré atrakce za vstupní branou parku a V.I.P., která byla jednou tak drahá, ale umožňovala zkrácené čekání ve frontách. Zaparkovali jsme, prošli jsme kolem známé sochy – otáčející se planety s nápisem Universal a vstoupili do parku. Ten se nachází na obrovské ploše a nabízí bezpočet obchodů, restaurací a atrakcí, které je možné navštívit. My začali hned tou nejbližší u vchodu a to byl dům hrůzy. Když jsme vstoupili dovnitř, ozýval se v jednom kuse řev a křik lidí kdesi uvnitř. „Určitě to pouští někde z repráků“, řekl jsme si. Po několika minutách pomalou chůzí naprosto temnými uličkami, kdy nevidíte na krok před sebe a všude kolem se ozývají hororové zvuky jsem pochopil, že křik nahraný nebyl. Když mi totiž někdo z ničeho nic strčil před obličej ruku v momentě, kdy jsem metr před sebou zaměřoval, vidím-li kostru nebo rozřezaného člověka, také jsem byl slyšet.

Pokračovali jsem 4D kinem s projekcí Shreka. Byl to 10ti minutový film s nutností sledovat skrze stereo brýle, navíc vše umocněné pohyblivými sedačkami. Zábavné. Při čekání na tuto atrakci jsme poprvé zjistili, že V.I.P. lístek pro přednostní vstup má určitý smysl. My čekali ve frontě asi 25 minut.

Pokračovali jsme návštěvou Krustylandu – 60 minut ve frontě. Stálo to za to – skvělá jízda ve virtuálním světě Simpsonů.

Následoval jeden z vrcholů dne – projížďka tramvají po ateliérech Universal – cesta skrze celou uměle vybudovanou ulici ze seriálu Zoufalé manželky, simulace povodně v ulici ze starého Mexika, simulace zemětřesení 8.3 Richterovy stupnice s následnou povodňovou vlnou v podzemí metra, 4D projekce King Konga, kdy nás dinosauři všechny včetně tramvaje shodili do propasti :), simulovaný útok žraloka z Čelistí, jízda přes zbytky rekvizit z Jurského parku, minuli jsme zaparkovaného Kitta ze seriálu Knight Rider a vrchol na závěr – projížďka kolem trosek letadla, přesně tak jak vypadalo ve filmu Válka Světů od Stevena Spielberga.

Navštívili jsme pak atrakci Waterworld, podle stejnojmeného filmu, Jurský Park, Mumii a na úplný závěr naprosto skvělé Transformers 4D, což jsme do té doby nevěřil, že cokoli s Transformerama může být opravdu nezapomenutelné. Také čekací doba tomu odpovídala. Odpoledne hlásili cedule 80 minut. Když jsme ve frontě stáli my, bylo to asi 55.

Sranda v Universal Studios Theme Park
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

HTML tags are not allowed.