browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Socha Svobody

must-visit
Posted by on 11/08/2013

Sobota, 10.8.

Naše rádio v bývalém automobilu mělo tu vlastnost, že dokázalo chytit satelitní signál a my si tak během našich cest mohli vychutnávat non-stop příděl nejnovějších hitů americké pop music. Když nás z těchto pecek asi druhý den pomalu bolela hlava, dalo se očekávat, že po dvou měsících to začne lézt extrémně na nervy…
Když jsme se v hotelu dostali na rychlejší internet, těšili jsme se, až konečně stáhneme videoklipy těchto umělců a podíváme se té hrůze obsazující první místa amerických (ale věřím, že i celosvětových) hitparád do tváře.
Když jsme touto činností zabili zbytek pátku a následně ještě shlédli kvalitní horor Stará Bela, uvědomili jsme si, že jsme vlastně v jednom z největších měst na světa a stálo by možná za to tento čas trávit jinak než v hotelu. A tak se stalo, že na sobotu vzniknul celodenní program.

Hlavní bod programu – Socha Svobody. K ostrovu, kde stojí, postkytuje několik společností lodní dopravu. My to nekomplikovali a přes internet zarezervovali lístky do státní lodi, kde je v ceně i vstupné do podstavce sochy. Bohužel do samotné koruny jsme se nedostali, neboť je otevřená jen v určité dny v roce a pochopitelně během našeho pobytu je uzavřena. A nebo druhá možnost – lítky do koruny byly na měsíce dopředu vyprodány, protože vstup dovnitř je kvůli prostoru dosti omezen. Už jsme nepátrali, která možnost je správná.
V Battery parku – na samotném jihu Manhattanu jsme nastoupili na loď. Čekala nás před tím klasická bezpečnostní prohlídka. Čekali jsme asi půl hodiny na vstup na palubu, fronta nám vyšla tak dobře, že těsně před námi uzavřeli vstup na přeplněnou loď a přistavili nám novou, prázdnou. Takže jsme se krásně dostali na příď jinak zaplňené lodi.

Odpolední program ještě obsahoval prohlídku výstavy v Guggenheimově muzeu. Bohužel snad několikakilometrová fronta kolem bloku do vstupu nás dostatečně odradila.

Zítra jdeme do Chinatown a Malé Itálie – čtvrti na Manhattanu.

Socha Svobody
2 votes, 2.50 avg. rating (62% score)

Comments are closed.