browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Prezidenti a Ďáblova věž

devils-tower
Posted by on 28/07/2013

Občas jako bychom opravdu projížděli Českou republikou. V okolí Rapid City je velmi podobná krajina. Dnes jsme přejížděli z jednoho státu do druhého a přesto měli spoustu času vše pohodlně stihnout..

Náš kemp se totiž již nenacházel ve státě Wyoming, ale v Jižní Dakotě. Tam také byl umístěn náš první dnešní cíl – Mount Rushmore. Tuto americkou pýchu ztělesňují čtyři prezidenti, jejichž obličeje jsou v nadživotní velikosti vytesány do skály. Místo se nacházelo asi 23 mil od kempu a vzhledem k tomu, že jsme spaly kousek od cesty, bylo to opravdu velmi dobře dostupné. Když jsme přijeli na místo, překvalila nás připravenost na turisty. Kdesi uprostřed lesa, kousek od soch, byly vybudovány rozsáhlé podzemní garáže, kde jsme zastavili. Odtud vedla pěší cesta na vyhlídku, což byl také nejbližší bod, jak se k sochám dostat. Cesta byla lemována obchody s dárky a hlavně vlajkami všech amerických států, kdy u každé byla informace o datumu zařazení státu do unie. Na konci této trasy byla ona vyhlídka na toto monumentální dílo. Muzeum hned vedle pak vysvětlovalo, jak toto sochařství probíhalo, v jakém pořadí byly hlavy Washingtona, Jeffersona, Roosevelta a Lincolna vytésány a proč se Jeffersonovy napoprvé rozpadl obličej.

Druhou polovinu dne jsme věnovali Ďáblově věži (Devil’s Tower), neuvěřitelnému skalnímu úkazu, který, jak mnoho vědců tvrdí, vzniknul přírodně, racionální člověk však na první pohled pozná, že toto nemohla vytvořit příroda, ale jedině mimozemšťané. Není proto od věci, že je tato skála ve tvaru komínu známá z jednoho z nejslavnějších sci-fi filmů. V krajině plné mírných kopců, většinou zatravněných, stála tato obludnost. Možná více než komín připomínala kmen, který zůstal po uřezaném stromu, pochopitelně v gigantickém rozměru. Kolem dokola vedla turistická steska, asi 2 kilometry dlouhá. Nahoru se dalo dostat snad jedině vrtulníkem a ti co na to neměli, museli použít horolezeckou výbavu. I takové jsme viděli z dola, jako malé tečky vysící na laně. Stěny útvaru tvořily pravidelně rovné pásy z kamene.
Cestou zpět jsme se zastavili na louce, kde v trávě pobíhali a pořád něco pojídali takový větší křečci. Bylo jich tam všude spousta a jakmile zjistím, co to bylo za tvora, aktualizuji tento článek :)

Zítra nás čeká 13ti hodinový přejezd, tisíc mil dlouhá cesta. Projedeme skrze Nebrasku, kde se na nás snad nebudou zlobit, že nezastavíme a náš cíl je až Chicago! Vyjíždíme velmi brzo ráno a do tmy snad budeme na místě.

Prezidenti a Ďáblova věž
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.