browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Plymouth

Posted by on 03/08/2013

Neděle, 4.8.

Po včerejší dobrodružné noci jsme měli namířeno rovnou do našeho dalšího kempu na poloostrově Cape Cod. Naštěstí to byla naše poslední noc v předchozím kempu a na dnešek jsme měli rezervaci zde…

V původním plánu bylo vyrazit dopoledne z kempu, podívat se do města Plymouth, které bylo po cestě na Cape Cod a odpoledne se ubytovat. Kvůli nastalé situaci, kdy jsme z kempu vyjeli po páté ráno, jsme však vše museli přehodnotit. Jeli jsme nejdříve na Cape Cod, ubytovat se v Nickerson státním kempu. Byl vzdálen asi padesát mil od našeho předchozího kempu a případné vracení se do Plymouthu bylo zajížďkou.

Kolem 9 jsme přijeli na recepci, kde to už od pohledu působilo o poznání lépe než v předchozím kempu. Z nikoho netáhnul chlast, ale i tak jsem se pro jistotu zeptal paní na recepci, jestli to tady s kontrolou myslí vážně. Naše místo bylo bohužel ještě obsazené (přijet jsme původně měli až po jedné hodině) a tak jsme se vrátili na plánovaný výlet do Plymouth. Toto malé město se označuje za „rodiště“ ameriky, vznikla zde údajně první stálá osada evropanů někdy v roce 1620. K této příležitosti tu je vystaven obrovský kámen, který při příchodu první osadníci překročili při výstupu z lodi. Kámen je uložen v pěkně zdobené ohradě a je to hlavní atrakce pro historii chtivé turisty. Město má na Ameriku starou zástavbu a působí velmi útulně. Leží u oceánu a celé pobřeží je tvořeno malými přístavy s loděmi.

Odpoledne jsme jeli na samotný cíp poloostrova Cape Cod – výběžek, který je z obou stran obklopen Atlantským oceánem. Místní věděli co je dobré a tak jsou všude prostorné pláže vhodné ke koupání. Konečně jsme se po dvou měsících mohli vykoupat v oceánu, ve kterém nebyla buď mrazivá teplota nebo vlny x metrů vysoké.

Večer jsme ještě v malém městečku Provincetown nedaleko pláže nakoupili zásoby na večerní grilování. Při zahájení tohoto již posvátného činu se strhla obrovská bouře, která zahnala jak nás tak celý kemp do stanů a z jídla jsme stačili připravit snad jen polovinu.

 

 

Plymouth
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.