browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Kam pojedete letos nachytat bronz?

pláže
Posted by on 10/05/2018

Také u vás každé ráno probíhá stejný rituál? Přijdete před zrcadlo a zjistíte, že obrys plavek na vaší opálené kůži je dávno ta tam a zbývá jenom zimním obdobím vybělené tělo. Čas pro výběr destinace, ve které svůj deficit doplníte, se nenávratně přiblížil. Zasedněte k internetu a hledejte vaši vysněnou dovolenou právě teď.

Nemusíte se obávat toho, že za třpytícím se pískem budete muset vyrazit až na opačný konec kontinentu. Evropské pláže nabízejí nejen romantiku, ale i scenérie hodné hollywoodských filmů, azurové moře, letoviska plná restaurací a barů, zkrátka vše, nač si náročná turistka potrpí.

Pláže na Baleárech trhají žebříčky oblíbenosti

Menorca

Španělské Baleárské ostrovy jsou známy především skrze ostrovy Mallorca, Menorca nebo Ibiza. Už po léta patří k nejoblíbenějším destinacím pro letní dovolenou. Turisté zde naleznou doslova vše, po čem prahnou, navíc je tento exotický ráj na prahu Evropy, do kterého se dostanete za pár hodin. Pokud hledáte ruch, mejdany, nekončící život a pulzující turistická centra, vaše volba zřejmě padne na Mallorcu nebo oblíbenou Ibizu. Pro milovníky většího klidu je zde Menorca s velkou částí panenské přírody, ve které si přijdou na své i nadšení procházkáři. Chcete být za každou cenu trendy? Jistě vás zaujme okouzlující Playa de ses Illetes na ostrově Formentera. Pláže s bělostným pískem a azurovým mořem však opakovaně vyhrávají jako jedny z nejkrásnějších, a to v první desítce výběru cestovatelského průvodce TripAdvisor.

Sopečný ostrov Tenerife nabízí výlety i krásné pláž

Tenerife

Již z okýnka letadla vás ostrov uvítá nevšední podívanou, a to na zasněžený vrcholek nejvyšší hory Španělska, Pico del Teide. Ta je ostatně zodpovědná za vznik celého ostrova, který v sobě ukrývá více než jen přelidněná turistická letoviska. Postačí si před letištěm počkat na přímý autobus a vypravit se směrem na východ. Krom menších, útulných vesniček a přístavů, ve kterých vás čeká celá řada ubytovacích možností a restaurací, naleznete na každém kroku pláž s tmavým pískem, která se pod svitem slunce mění ve zlatý koberec. Neláká vás vidina celodenního ostrého slunce? Tenerife nabízí nespočet zajímavých atrakcí. Vypravte se lodí pozorovat delfíny, na kosatky do populárního Loro parku, za hvězdným nebem na úpatí Pico del Teide nebo pěšky do strmých kopců, objevovat nezapomenutelná panorama i skryté vesničky.

Dovolená na dosah ruky – Hvar

Hvar

Možná si říkáte, že letní volno strávené v některém z chorvatských letovisek padá do zajetého klišé. Opak je pravdou. Ostrov provoněný levandulí, lokální kuchyně a nespočet osamělých pláží – to vše nabízí Hvar. Krom velkých středisek, jakými jsou město Hvar, Stari Grad nebo Jelsa, tepe ostrov poklidným životem. Ve zdejších vesničkách si můžete nakoupit čerstvé i sušené fíky, domácí olivový olej i oblíbený prošek. Pokud vás přítomnost mnoha turistů neláká, stravte svůj pobyt na tzv. robinsonádě, kde budete mít celou pláž jenom sami pro sebe. Pro ty, jež holdují pohybu se vyplatí zabalit trekové boty či horské kolo. Tím, že na ostrov dojede pohodlně trajektem, který převeze i váš osobní automobil, je tato forma dovolené doslova, co by kamenem dohodil.

Ať už se rozhodnete chytit bronz v oblíbených letoviscích Baleárských ostrovů, pěší turistikou a koupáním na opuštěné pláži na Tenerife nebo nerušeným povalováním, na jedné z hvarských riviér, rozhodně se vrátíte plní nových zážitků, odpočatí, prosolení i dostatečně proslunění. Jaro je v plném proudu, a právě nyní je správný čas zvolit si to pravé místo pro letošní letní dovolenou. Přejeme mnoho krásných, letních cestovatelských zážitků.

 

 

Kam pojedete letos nachytat bronz?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

HTML tags are not allowed.