browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Jak nám lhali výrobci pohlednic

Posted by on 21/07/2013

Sobota, 20.7. Sami jsme se mohli přesvědčit, že San Francisco je opravdu krásné město. Není to jen o uhlazeném centru, jako u spousty jiných velkých měst. Celé to zapuštění do hornaté krajiny, krásné obytné čtvrti, pobřeží osázené přístavy a husté lesy s mohutnými stromy lemující dálnice do města…

To všechno v nás budilo velmi pozitivní dojem. Byl tak silný, že přebyl i šílené počasí, na které celá oblast trpí. To je silný studený vítr a mlha. Včera jsme sice první polovinu dne měli slunečnou, ale byla přesto celkem zima. U čekání na tramvaj to pak všechno vygradovalo :). Přesto byla dominanta města – červený most Golden Gate ukryt v mlze. Dnešní den však nebyl lepší.

Rozhodli jsme se dnešek věnovat parku a právě tomuto mostu, kde všude kolem něj jsou vybudovány pěší zóny a člověk si tak může zarelaxovat hned pod mostem (toto spojení zní normálně divně, ale zde „pod mostem“ znamená opravdu hezky). Vyrazili jsme dopoledne, konečně nebylo kam spěchat. Po cestě jsme objevili supermarket, kde můžeme nakoupit zásoby na zítřek. Z takového objevu jsme měli velkou radost, protože natrefit ve velkém městě na obchodňák není tak snadné jak by se mohlo zdát. Žádné velké cedule, nebo billboardy u cesty, značící kam odbočit. Jednoduše musí člověk sledovat každý metr cesty, nezahlédne-li náhodou ještě ideálně někde za křovím ceduli se jménem obchodu.

Z kempu jsme to sice měli asi 5 minut do centra, ale k mostu jsme jeli přes hodinu. Bylo to nevhodně zvoleným časem odjezdu, protože dálnice byla totálně ucpaná. Vyjeli jsme na posledním exitu před vjezdem na most a zaparkovali přímo na malém parkovišti kousek od mostu, kde byl velký boj o volná místa. My měli štěstí, že když už jsem se otáčel a chtěl vyjet z naprosto ucpaného parkoviště a za mnou fronta dalších, naději vyhlížejících řidičů, auto zaparkované metr předemnou začalo vyjíždět.

Oblast byla ponořena v mlze. Nebyla to taková mlha, kterou byste chtěli hned krájet, jako nad Pacificou předvčerejškem, ale vrcholky pilířů mostu nebyly pořádně vidět. Bohužel jsme měli smůlu. Ty krásné kompozice a fotografie s Golden Gate a na pozadí centrum San Francisca, obvykle nevznikají v tuto dobu. Ideální čas je údajně konec léta, u nás skoro už zima. Problémy s teplotními rozdíly, kdy vzduch od moře je horký, ale v nížinách se prudce ochladí, čímž vzniká tato pozoruhodná mlha, se objevují především v létě.

Sešli jsme k moři podívat se na poslední molo před mostem, ze kterého byl nádherný výhled na město. To se paradoxně slunilo, neboť na centrum už mlha nedosáhla, držela se skutečně jen v naší oblasti. Vydali jsme se poté projít se přes most pěšky.
Když se chytré opice ze známého filmu pokoušely utéct z města právě přes Golden Gate, taktéž je přepadla neprostupná mlha. Nikdy bych nevěřil, jak moc se tvůrci inspirovali skutečností. Procházeli jsme pod pilířem a vršek nebyl vidět. Alespoň to dodávalo mostu monumentálnosti. A to mlha nebyla zdaleka tak hustá, jako vypadala včera.

Večer jsme nakoupili zásoby, brzy ráno vyrážíme směr Reno (Nevada). Je to už definitivní obrat směru, vracíme se zpět na východ.

Jak nám lhali výrobci pohlednic
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

HTML tags are not allowed.