browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

I zimní měsíce jsou vhodné k výletům, kam vyrazit?

12294942845_b4dbcf427f_o
Posted by on 14/03/2017

Léto je jedno z nejkrásnějších období v roce. Výletům svědčí příjemné klima i dlouhé dny. Nevýhodou je, že kamkoliv se vydáte, a bude-li to přinejmenším aspoň trochu populární místo, přes davy se vám zážitek může poměrně dost negativně vrýt do paměti. Uvažovali jste již někdy o výletě do těchto lokalit v období od ledna do března, tedy mimo sezónu? Ano, pokud jsou teploty hluboko pod nulou, nemusí se to zdát jako ten nejlepší nápad, nicméně poslední zimy se sněhovým a mrazivým počasím prezentovaly jen krátkodobě. Prosluněné dny, minimum sněhu a vyšší teploty, to vše vyzývá k prohlídce nejoblíbenějších atrakcí, aniž by vás u toho doprovázely velké skupiny dalších turistů. Inspirujte se následujícím doporučením a vyjeďte na zimní výlet s rodinou již tento víkend.

Pražská ZOO

Chcete někam vyrazit s dětmi, ale nevíte, čím je zaujmout natolik, aby vydržely a nestěžovaly si stále na zimu? Ideální pro jednodenní výlet je návštěva zoologické zahrady hl. m. Prahy. Pokud vám bude aspoň trochu přát slunce a teplota bude přijatelná, není důvod zde nestrávit několik příjemných hodin. Co vám procházka zimní ZOO nabídne? Teplomilná zvířata budou sice často ukryta ve svých výbězích, nicméně je i zde budete moci nerušeně pozorovat bez obvyklého houfu lidí, který je v pavilónu goril či slonů v létě téměř nepřetržitý. Vyberte si pro návštěvu poledne, kdy probíhá krmení. Zaručíte tak, že zvířata uvidíte často v situacích, které vám za normálního provozu jednoduše uplynou. ZOO je v provozu celoročně, v zimě však počítejte s tím, že je otevírací doba omezena do pouhých 17-ti hod. Pokud by vás přeci jenom zmáhalo prochladnutí, v areálu naleznete i řadu otevřených kiosků s teplými nápoji a pokrmy.

12295496666_d3b8803368_o

České Švýcarsko

Vybavíme-li si oblast Českého Švýcarska, na mysli nám vytanou ohromné pískovcové útvary, které jsou korunovány Pravčickou bránou. Lokalita nabízí mnoho turistických stezek a krásné krajinné reliéfy. Bohužel i tato oblast je v létě doslova v obležení, proto doporučuji více otrlým a dobrodružným povahám vyrazit zde v zimě. Přivstaňte si a na Mezní louce, u zážitkového centra Rybí stezka, zaparkujte vůz a vyrazte i s ratolestmi za krásami tohoto kraje. Cesta je velice rozličná, v případě, že je sněhu pomálu, není si proč dělat vrásky. V opačném případě se vybavte skutečně kvalitní, protiskluzovou obuví. Čeká vás úchvatná, 5km cesta, pod skalními úbočími a v závěru nerušený pohled na Pravčickou bránu. V zimě zde na nikoho moc nenarazíte, pokud budete mít štěstí jako my, uvaří vám zde laskavý správce čaj pro zahřátí. Uzavřená restaurace rozhodně není překážkou, samozřejmě se na výlet dobře vybavte a nenechte se ničím překvapit. Cestu zpět si můžete usnadnit sestupem k autobusové zastávce Hřensko, Pravčická brána, kde se pohodlně, během pár minut, vrátíte autobusem k parkovišti na Mezní louce. Pokud si však nezjistíte autobusový řád, a tuto skutečnost vám můžeme doložit i my, je lepší, než-li mrznout hodinu na zastávce, ujít zpáteční 4 km v rychlejším tempu a vše završit teplou polévkou v restauraci U Fořta.

České Švýcarsko

Rožnov pod Radhoštěm

V posledním bodě se podíváme do úplně opačného koutu České Republiky. Výlet do Rožnova pod Radhoštěm a slavné, dřevěné vesničky neomrzí asi nikdy. Také v tomto období můžete ve zdejších stáncích nakoupit frgály či domácí, masné výrobky. Vesnička se dělí na dvě části, a to Dřevěné městečko a Mlýnskou dolinu. Obě jsou v zimním období otevřeny a můžete si je příjemnou procházkou projít. Nepodíváte se pouze do interiérů jednotlivých budov, ty v zimě dostupné nejsou. Otevírací doba je mimo sezónu omezena (16 – 17 hod.). Pokud se obáváte, že program není dostatečně zajímavý, navštivte také Rožnovský pivovar. Zdejší restaurace Albert Málek vás pohostí nevídaně luxusními pokrmy. Pro dezert si zajdete do sousedící čokoládovny a pralinkárny, kde můžete ručně vyráběné bonbóny ochutnat. Třešničkou na dortu je dozajista zdejší pivo, které ochutnáte jak v restauraci, tak v přidružených pivních lázních. Ne však v podobě klasického koštu, ale ve formě procedur. Naštěstí je autobusové i vlakové nádraží nedaleko.

Zima vám zaručí, že k prohlídce vytipovaných lokací budete mít mnohem více soukromí. Dávejte si ovšem pozor na nepřízeň počasí, kdy se skutečně nevyplatí vyrážet do ryzí přírody bez potřebné výbavy. Vždy mějte v batohu teplý nápoj, malou svačinku a něco sladkého. V neposlední řadě si dávejte pozor na čas, abyste většinu výletu neabsolvovali za absolutní tmy. Kvalitní oblečení a obuv vnímám jako samozřejmost. Mnoho hradů a zámků má v tomto období zavřeno, proto je ideálně do programu výletu nezařazujte, nebo si otevírací dobu ověřte před cestou na internetu. V neposlední řadě je výhodou také možnost levného ubytování, jež v měsících mimo sezónu může v některých lokacích klesnout až na polovinu. Stále ještě váháte? Vezměte rodinu a dopřejte dětem jedinečný výlet, plný dobrodružství i o zimním čase.

I zimní měsíce jsou vhodné k výletům, kam vyrazit?
1 vote, 5.00 avg. rating (93% score)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

HTML tags are not allowed.