browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Cesta do Great Smoky Mountains

Posted by on 08/06/2013

Dostat se do jednoho z největších parků v USA nebylo jen tak. Celý čtvrtek jsme strávili cestováním a až po deváté večer se nám podařilo ubytovat. Bylo to v kempu Pilot mountain state park, asi 250 mil vzdáleném od Great smoky mountains. Rezervaci jsme měli zajištěnou přes internet, kemp však byl po našem příjezdu téměř prázdný. Stavění stanu probíhalo extrémně rychle za dramatických podmínek. Celou cestu nám totiž pršelo a nepřestalo ani po přijezdu. Aby nám stan nenamokl podařil se snad i dodržet reklamní nápis na krabici od stanu – „build in 10 minutes!“…
Ráno po deváté jsme vyrazili na poslední úsek trasy. Opět se střídaly prudké deště se sluncem. Tachometr hlásal 900 ujetých mil od New Yorku, když jsme přijeli k našemu kempu v Great Smoky mountains. Po cestě nám nějak nevyšla zastávka v obchodě a tak jsme se ubytovali jídlem zcela nevybaveni. Naštěstí důmyslní Američani měli mini obchod s potravinami hned u vchodu a tak nebyl problém pořídit párky a pečivo na pravé hotdogy. Ty jsme si ještě po zakoupení paklu dřeva udělali na grilu. Kolem sedmé večer (v době psaní tohoto příspěvku) se spustila obrovská průtrž mračen. Déšť plnou silou tluče do stanu, který to snad nějak ustojí (jinak nedopíšu tento příspěvek :-) ) V kempu jsme také poprvé narazili na varování před medvědy, kvůli kterým je třeba na noc veškeré potraviny a kosmetiku zavírat do kovových beden na parkovišti. Narozdíl od míst, kde jsme spali dříve je to tu plné turistů. Většina je k tomu dobře vybavena – vozí si s sebou plné boxy jídla, vlastní posezení, grily, případně rovnou celé karavany. Třeba se to tak za pár dnů také naučíme. Zítra nás teoreticky čeká Atlanta, ale zvažujeme i delší pobyt zde v horách.

Cesta do Great Smoky Mountains
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.