browser icon
You are using an insecure version of your web browser. Please update your browser!
Using an outdated browser makes your computer unsafe. For a safer, faster, more enjoyable user experience, please update your browser today or try a newer browser.

Červené hory a drahý benzin

Arizona
Posted by on 19/06/2013

Středa byla téměř cestovní den. Potřebovali jsme překonat velkou vzdálenost, abychom se na čtvrtek dostatečně přiblížili Grand Canyonu. Po výjezdu z parku v Green River a výborné snídani v Hanksville jsme se vypravili podívat se do státního parku Goblin Valley…To byla naše poslední velká zastávka toho dne. Tento malý park lákal návštěvníky pohledem a procházkou mezi malými skalnatými útvary (Gobliny) s některými ne o mnoho výššími než je člověk.

Odpoledne jsme překročili státní hranici Arizony a vydali se pouštní cestou směrem na město Flagstaff. Rozlehlou krajinu kolem lemovali obrovské skalnaté masivy v rudé barvě.

Cena benzinu se postupně vyšplhala do závratných částek. Minimálně v porovnání s oblastí kolem Washingtonu, kde jsme ještě naivně vyhlíželi pumpy s cenou kolem 3,25 za galon s přesvědčením, že vyšším částkám se raději vyhneme. Tady v oblasti jsme byli rádi za cenu do 4 dolarů, u některých lokálních prodejců se vyšplhala dokonce až na 4,70.

Až za tmy jsme dorazili do kempu Koa u města Williams. Jaképak to bylo překvapení, když nám pán u recepce při naší snaze o registraci oznámil, že se nenacházíme v kempu, který jsme si rezervovali, až asi 6 mil od něj. Společnost má totiž dva kempy v jedné oblasti a je to údajně pravidelné, že turisti přijedou právě do tohoto, který je blíže, v přesvědčení, že jsou na místě. Popojeli jsme tedy ještě několik mil a poté úspěšně rozložili stan asi 75 mil od Grand Canyonu.

 

Červené hory a drahý benzin
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Comments are closed.